- Hoşgeldiniz

Fırtınadan seralar zarar gördü

Fırtınadan seralar zarar gördü sitemize 24 Aralık 2019 tarihinde eklenmiş ve 158 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Seydikemer ilçemizde, saatteki hızı 60 kilometreye ulaşan fırtına, domates seralarını yırttı. Fırtınadan ve yağmurdan dolayı bazı seralarda hasar medya geldi. Rüzgar nedeniyle yırtılan naylonları onarmak isteyen üreticiler, yağan yağmur nedeniyle zor anlar yaşadı.

Sabah saatlerinde başlayan saatteki hızı 60 kilometreye ulaşan rüzgar, Karadere Mahallesi’nde örtü altı domates üretimi yapılan seralara zarar verirken, bazı tarım arazileri su altında kaldı. Seraların naylon örtüleri şiddetli rüzgar nedeniyle yırtıldı. Yırtılan seralarda bulunan domates ise kullanılmaz hale geldi. Fethiye- Antalya karayolu üzerinde yağıştan dolayı oluşan su birikintileri ise sürücülere zor anlar yaşattı.

Serası zarar gören çifciler; Hortum gibi kuvvetli bir rüzgarla seranın bir bölümünde naylonun parçalandığını söylediler. Seranın açılan yerini kapatmak için mücadele ettiklerini anlatan üreticiler , büyük zararlarının olduğunu dile getirdi. Fırtına naylonlara ve seranın Demirlerine zarar verdiğini belirtti. Seralarda kalan domatesleri kurtarmak için yağmura rağmen çalıştıklarını kaydettiler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

*

İlgili Terimler :