29.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

30 Ağustos, Sadece Bir Zafer Değil, Bir Kurtuluş Destanıdır

30 Ağustos, Sadece Bir Zafer Değil, Bir Kurtuluş Destanıdır
REKLAM ALANI

30 AĞUSTOS,  SADECE BİR ZAFER DEĞİL, BİR KURTULUŞ DESTANIDIR

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz”  sözünde anlam kazanan 30 Ağustos Zafer Bayramı kadim Türk tarihinin destansı başarıları arasındaki yerini almıştır.

Tarihi şanla şerefle dolu yüce Türk milleti,  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışan uluslara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile muhteşem bir mücadele vererek, büyük zaferi kazanmış ve bu güzel vatanımızı bize emanet etmiştir.

Atatürk’ün liderliğinde, Türk milleti ve ordusuyla gerçekleştirilen büyük taarruz aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı tarihtir. Bugün, bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz.

Bu zaferi kazanan şanlı ecdadımızın mirasçıları olarak bizler de; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve ecdadımıza layık olmak için gece gündüz var gücümüzle çalışmalıyız.

Bu zafer, tarihe gömülmek, yok edilmek istenen Türk milletinin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun ve  tarih sahnesinde tekrar var oluşunun bir işaretidir.

Bugün de birliğimize, dirliğimize ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kast eden iç ve dış mihraklar el ele vermiş, kalleşçe ve haince terör örgütleri ile birlikte saldırılar gerçekleştirmektedir.

Bu alçakça saldırıları yapanlar bilmelidir ki; yarattıkları kan gölünde boğulacaklardır. Stratejik konumu nedeniyle her dönemde terörün hedefi olan güzel ülkemizde devletimiz, her zaman olduğu gibi teröre asla müsamaha göstermeyecek, karanlık güçlerin maşası olan kanlı örgütlere geçit vermeyecektir.

Ülkemiz, bu saldırıları da boşa çıkartacak güçtedir ve gerek ekonomik, gerekse siyasi olarak her hangi bir istikrarsızlığa meydan vermeyecektir.

Kadim Türk devleti ve yüce milletimiz bu badireleri de göğüsleyecek güç ve kudrettedir.

Devlet millet kaynaşması ile bu oyunlar da bozulacaktır. Nasıl ki binlerce yıldır birlik ve beraberliğimizi koruyarak ayakta kalmışsak bugün de, yarın da dimdik ayakta kalacağız.

Mukaddes vatanımızın, milli ve manevi değerlerimizin muhafazası, milletimizin hürriyet ve istiklali uğruna verilen büyük mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde; başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, özellikle son  dönemde yaşanan hain saldırılarda hayatını kaybeden emniyet güçlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.     

Hasan ÖZYER                                                                                                                  

Muğla Milletvekili

AKDENİZ-PA KOMİSYONU BAŞKANI

hasanozyer

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*