28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

71 Ülkenin Katılacağı EMİTT’te Tanıtım

REKLAM ALANI

Fethiye’nin tanıtımı için yıllardır büyük çaba sarf eden Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, 28-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak EMİTT Fuarında da bölgemizin en iyi şekilde tanıtımının yapılması amacıyla çalışmalarını tamamladı. Ayrıca bu sene ilk olarak Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Güç Birliği Şirketi tarafından hazırlatılan yamaç paraşütü simülasyonu, Fethiye standını ziyaret eden katılımcılara sanal ortamda uçuş keyfi yaşatacak. Yabancı turist sayısında yaşanması beklenen düşüş turizmciyi iç pazara yöneltti; bu nedenle yurt içi turizm fuarları daha önemli hale geldi. 2015 yılı turizm sezonunun dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerin gölgesinde kalmasının ardından turizmciler gözünü 2016 sezonuna dikti. 2015 yılın turizm sezonunu olumsuz etkileyen gelişmelerin etkisinin 2016 yılında da devam edeceği yönündeki öngörüler ise turizmcileri iç pazara ve dışarıda yeni pazar arayışlarına yöneltti.

Fethiye’de bulunan kurum ve kuruluşlar, 2009 Yılında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının başlattığı birlikte tanıtım geleneğinin devamı olarak 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 20. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMİTT) Fethiye çatısı altında katılmaya hazırlanıyor. Fethiyeli turizmciler; Fethiye Kaymakamlığı, Seydikemer Kaymakamlığı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Belediyesi, Seydikemer Belediyesi, TÜRSAB Batı Akdeniz BYK, İMEAK DTO Fethiye Şubesi, Çalış Turizm Tanıtma Derneği, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi desteği ile hazırlanan Fethiye standında yeni sezon için görüşmeler yapacak.

Fethiye Standına Tarihi Dokunuş

EMİTT fuarı için hazırlanan Fethiye standının dış tasarımında kullanılan Amintas Kral Mezarı sütunları ile Fethiye’nin tarihi zenginliğine dikkat çekiyor. Stant tasarımında kullanılan görsellerin yanı sıra Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Güç Birliği Şirketi tarafından hazırlatılan paraşüt simülasyonu ile de Fethiye standını ziyaret eden katılımcılara sanal ortamda uçuş keyfi yaşatılacak. Fethiye’nin tanıtımı bu görsellerin yanı sıra bilgi içerikli dokümanlar ve yöresel ürünlerin sergilenmesi ile de desteklenecek. EMİTT Fuarının 2. günü Fethiye standında yapılacak kokteyle ise bölge milletvekilleri başta olmak üzere üst düzey pek çok yöneticinin katılması bekleniyor.

71 Ülkeden Katılım Olacak

4 gün sürecek fuara Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bahreyn, Bulgaristan, Brezilya, Beyaz Rusya, Fransa, İngiltere, İtalya, İran, Hırvatistan, Hindistan, Güney Afrika, Gürcistan, Karadağ, Kuveyt, Küba, Kore, Makedonya, Maldivler, Malta, Mauritius, Mısır, Moğolistan, Letonya, Lübnan, Özbekistan, Rusya, Slovenya, Seyşeller, Tayland, Tunus, Vietnam, Yemen ve Yunanistan vb. gibi 71 ülkeden 4550 katılımcının olması bekleniyor. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bölgesel kalkınma hedefiyle sürdürülen çalışmalarda yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılım sağlanması önemli bir yer tutuyor. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, yabancı turist sayısında yaşanması beklenen düşüşü göz önünde bulundurarak, yurt içi turizm fuarlarına bölge olarak her zamankinden daha güçlü bir şekilde yer alınması gerektiği görüşünü doğrultusunda sürdürdü. Bu görüş doğrultusunda İzmir Travel Turkey’den sonra Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMİTT) bölgemizin tanıtımının en iyi şekilde yapılması için çalışmalara ciddi destek verdi.

 

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*