26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

AES Fethiye, Milas ve Aydın’da kenetlendi

REKLAM ALANI

AES Fethiye, Milas ve Aydın’da kenetlendi

Yurdun dört bir yanındaki 94 temsilciliğiyle örgütlenmeye devam eden Anadolu Eğitim Sendikası, Muğla ve Aydın’da birliktelik fotoğrafı verdi, yeni hedefler koydu. Genel Başkanımız Cansel Güven’le birlikte Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Alper Öğretici ve Muhammet Ali Gezici’nin katıldığı teşkilat ziyaretlerinde; Muğla İl Temsilciliği, Fethiye, Seydikemer, Milas, Kavaklıdere İlçe Temsilcilikleri ve Aydın İl Temsilciliği ile bir araya gelindi. Temsilciler ve yönetimleri ile fikir alışverişinde bulunuldu. Üyelerimizin sorunları dinlendi, sadece aidat bağı ile olmayan bağlılığın, gerçek bir sendika birlikteliği ile oluştuğu gözlendi.

Genel Başkanımız temsilci ve üyelerimize hitaben yaptığı konuşmada: “Dün 1, 2 derken şu anda tüm yurtta varız. 94 temsilciliğe ulaşan Anadolu Eğitim Sendikası, büyümeye devam edecek. Unutulan köy okullarından başlayarak yola çıktık, şehir yalnızlığında haksızlıklara tek başına direnmeye çalışanlara da elimizi uzattık. Arkasına siyasi partileri alan hormonlu sendika yapılarının, siyasi gölgeler altında eriyeceğine hep birlikte şahit olacağız”  dedi. “Çıkış noktamız olan bağımsız sendikacılık akımı çoban alevi gibi tüm öğretmen odalarını saracaktır” şeklinde konuşan Sayın GÜVEN;  AES’e yönelen ilginin ilkeli sendikal duruştan kaynaklandığını belirterek, sorun çözmede koltuk menfaati yerine, eğitimcilerin gerçek sorunlarının dile getirilmesinin en büyük farklılık olduğunu ifade etti. Eğitim çalışanlarını, özellikle yeni atananları ve idarecileri korkutarak sendikacılık yapma dönemine girildiğine dikkat çeken genel başkan “ haklı olduğunuz noktada güçlüsünüz, korkularınızı yönetenler sizi ele geçirir. Sizi tehdit edenlerden korkmayın, onlar korkunç derecede zavallı” şeklinde konuştu.

AES’in yatay bir çatı örgüt olduğunu örneklerle açıklayan Sayın Cansel GÜVEN; kendilerinin yalnızca birer sözcü olduğunun altını çizerek, üyelerimizin bize sesini, tespit ve önerilerini ulaştırmasının önemine dikkat çekti. Sendika tanımı ve yetkisi dışındaki konularda, altından kalkamayacağımız ülke sorunlarında her şeyi bilen ve parti gibi davranan çok sayıda yapı olduğuna dikkat çeken Sayın GÜVEN,  eğitimin ve eğitimcilerin sorunlarını çözerek ülke sorunlarının çözümüne katkı sunacaklarını söyledi. Sendika aidatlarıyla temsil edilmeyi beklemek yerine, elini taşın altına koyan üyelerden olmak gerektiğini söyleyen GÜVEN, “biz bir yol açtık, yol arkadaşımız olun, gerekirse önümüze düşün ve sendikamıza yol gösterin”  dedi.

Buluşmalara katılan temsilci ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür eden Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel Güven ve MYK üyelerimiz, üyelerimizin ilgisiyle, desteğiyle moral bulmuş olarak ziyaretlerini tamamladılar. Temsilcilik ziyaretlerimiz ve buluşmalarımız bundan sonra da yurdun her yanında sürecektir. Anadolu Eğitim Sendikası ailesine katılmak ve temsilcilik oluşturmak için aes@aes.org.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Haber Erkan İlik

AES Fethiye, Milas ve Aydın'da kenetlendi_336x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*