26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

“Akademisyenler İhanet Bildirgesini Şiddetle Kınıyoruz”

REKLAM ALANI

“Akademisyenler İhanet  Bildirgesini Şiddetle Kınıyoruz”

Fethiye’ye gelen Türk Eğitim-Sen Muğla şube başkanı Mürsel Özata Türk Eğitim-Sen Fethiye temsilciliğinde basın açıklamasında bulundu. Türk Eğitim-Sen  Fethiye temsilcisi Bünyamin Avcı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Muğla şube başkanı Mürsel Özata açıklamasını 2 ayrı bölüm olarak gerçekleştirdi. Mürsel Özata açıklamasının birinci bölümünde; kamuoyunda Akademisyenler açıklaması olarak adlandırılan ve geçtiğimiz günlerde imza sayıları artan Akademisyenler Bildirgesi ile ilgili konuşma yaptı.

Türk Eğitim-Sen Muğla şube başkanı Mürsel Özata açıklamasında  Akademisyen Bildirgesini kınadı. Mürsel Özata konuşmasında “Öyle bir dönemden geçiyoruz ki çifte standarttın bu kadar zirve yaptığı, ötekileştirmenin bu kadar kanıksandığı, aynı minvaldeki olaylara gösterilen tepkilerin zamana ve siyasi iradenin vereceği tepkiye göre ayarlandığı başka bir dönem yaşanmış mıdır bilemiyorum. Siyasi iradeden aldıkları cesaret kapsülleriyle liste hâlinde kendilerini ifşâ eden Sayıları 1100 civarındayken Üniter Devlete meydan okumanın dayanılmaz hafifliğine kapılarak 2000’lere varan PKK’nın cinâyetlerini görmezden gelen, PKK’nın tandırda katlettiği çocukları görmezde gelen, PKK bombalarıyla parçalanan hâmile kadınları görmezden gelen, PKK’nın bayrak direğine astığı öğretmenleri görmezden gelen, PKK destekçisi, Türk düşmanı, devlet düşmanı, ‘PKKperest’, akademik unvanlı hainler, 24 Temmuz’dan bu yana emperyalizmin maşaları ile “vatan savaşı” veren Türk Ordusu ve güvenlik güçlerimizin etkili operasyonlarını “katliam” ve TC’ni “katliamcı” olarak yaftalayanları şiddetle kınıyoruz. Ancak Akademisyenin ihanet bildirisinde yer alan değerlendirmeler, bizzat siyasi iradenin yetkin ağızları tarafından sözde çözüm sürecinde dile getirilmiştir.

“BİRDEN BİRE MİLLİYETÇİLİK HAVARİSİ KESİLDİLER”

“Ulus devlet ayrıştırıcıdır, ulusçulukla hesaplaşma zamanı geldi”, “Öcalan’ın mesajları bizim de düşüncemizdir”, “Ulus devlet bizim başımızda Allah’ın belasıdır, Türk üst kimliği bölücüdür, Öcalan’ın eli rahatlatılmalı, yoksa metro istasyonları patlar, alışveriş merkezleri patlar, ortalığa ceset parçaları dağılır, korkudan alışverişe gidemezsiniz, alışverişinizi internetten yaparsınız” gibi daha birçok beyanatlar; Bütün bu söylenenler çözüm süreci esnasında söylendi. Bu söylemlerin bu kadar rahatlıkla söylenmesinin sebebi hükümetin de çözüm sürecinin arkasında olmasıydı. O dönemde bu bildiride yer alan ifadeler kadar devlete ağır ithamlar yapılmıştı. Oslo, Habur, Dolmabahçe mutabakatı gibi olaylar yaşanmıştı ama bugün bu ihanet bildirisine can hıraş karşı çıkan siyasi iradenin icazeti ile kurulan ve gelişen sendikalar ve STK’lar birden bire Milliyetçilik havarisi kesildiler, vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan saldırılara daha yeni vakıf oldular. Hatta o dönemde akil adamlar içinde bulunan malum sendikanın başkanı daha da ileri giderek “Çözüm sürecini hayvanlar bile anladı” demişti.  İddia ediyorum Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bu bildiriye karşı gelmese idi bu sendika ve STK’ların kılı bile kıpırdamazdı. Üniversiteler soruşturma dahi açamazdı. Sadece konjoktürel durumlarda değil her zaman doğruyu söylemek, Hakkı savunmak gereklidir. Biz bugün ihanet bildirgesine de karşıyız, onu yayınlayan sözde aydınları da şiddetle kınıyoruz. Dün Oslodaki görüşmeleri de, Habur’daki rezaleti de, Dolmabahçe mutabakatını kınadığımız gibi” diyerek sözlerine son verdi.

Haber / Foto:Hakan Çelikdemir – Gülyüz Yurdagül Sırt

 

MÜRSEL ÖZATA (3)_640x480 MÜRSEL ÖZATA (4)_640x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*