28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Başkan Yakup Otgöz’den samimi yanıtlar

REKLAM ALANI

Başkan Yakup Otgöz’den samimi yanıtlar

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, belediye hizmetlerinden imar planı uygulamasına, kaçak inşaatlardan büyükşehir yasasına, Bölge Hastanesinden ilçeye kurulacak üniversitelere kadar pek çok soruya samimi yanıtlar verdi

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, katıldığı bir programda, Seydikemer ilçe merkezinde ve Seki’de bazı imar tadilatları yaptıklarını; bunun yanı sıra, Seydiler, Kıncılar, Zorlar ve Uğurlu Mahalleleri ile Bekçiler- Çaltılar arası yol kenarlarında imar planı uygulaması yapacaklarını kaydetti.

BÖLGE HASTANESİ ORTAK OLACAK

İlçede kamu kurumları ile ilgili gelişmeleri de aktan Başkan Yakup Otgöz, AYDEM’in hizmet vermeye başladığını belirterek, Trafik Tescil Bürosunun yanı sıra Yaşlı Yaşam Evi’nin de hizmete girdiğini; Vergi Birimin de kısa bir zaman içinde açılacağını kaydetti. İlçede 4 adet 4 yıllık yüksekokulun programa alındığını aktaran Otgöz, hastanenin yeri ile ilgili sms sorusuna ise “Adı üzerinde bölge hastanesi Esenköy ile Zorlar arasında çöp deponite tesisinden etkilenmeyecek bir yere yapılacak ve adı da muhtemelen Fethiye& Seydikemer Bölge Hastanesi olacak. İlçemizdeki bu gelişmelere emek harcayan her iki vekilimize de teşekkür ediyorum.”dedi.

BÜYÜKŞEHİR İLE İYİ UYUM İÇERİSİNDEYİZ

Belediyenin ilçe merkezine 8 bin 500 metre uzunluğunda drenaj hattı döşediğini ve köylerde de 2 bin 500 metrelik betonarme büz ve menfez çalışması gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Yakup Otgöz, “Büyükşehir Belediyesi ile sorun yaşıyor musunuz” şeklindeki soruya ise “Biz iki başkan kavga etsek; ne ben zarar görürüm ne de Osman Başkan zarar görür; Seydikemer zarar görür. Kavgayla bir yere varılmaz” diyerek her zamanki nazik tavrını bir kez daha sergiledi.

SAKLIKENT’E ZİYARET %40 ARTTI

Bugüne kadar 291 Bin metrekarelik kilit parkenin yanı sıra yaklaşık 80 km’lik asfalt dökümü gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Yakup Otgöz, önümüzdeki yıl asfalt şantiyesi kurmayı hedeflediklerini belirtti. İmar ve Kadastrol yol olarak 120 km’lik yeni yol açtıklarının altını çizen Otgöz, “İlçenin tanıtımı ile ilgili Türkçe ve İngilizce olmak üzere çeşitli yayınlar bastırarak fuarlarda boy gösterdik. Tanıtıma önem veriyoruz ve bunu da yapıyoruz. Örneğin Saklıkent’in 2015’teki ziyaretçi sayısı 2014’e göre yaklaşık %40 oranında arttı” dedi.

Haber / Foto: Hakan Çelikdemir – Zeynep Olca

DSC_7325_640x359 DSC_7326_640x428

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*