26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Belediyeden Faaliyet Raporu Toplantısı

Belediyeden Faaliyet Raporu Toplantısı
REKLAM ALANI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve belediye daire müdürleri, ilçede son bir yılda yapılan belediye çalışmalarını düzenlenen değerlendirme toplantısında Seydikemerliler’le paylaştı. Yüzlerce Seydikemerlinin katıldığı değerlendirme toplantısında çalışmalar ayakta alkışlanırken; Başkan Yakup Otgöz’e Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven tarafından tüm muhtarları temsilen çiçek takdimi yapıldı. Karadere’yi 25 yıl yönettikten sonra ilçe statüsüne kavuşan 61.000 nüfuslu Seydikemer’e talip olan Yakup Otgöz, yeni ilçenin belediye başkanlığı görevinde bulunduğu 2. Yılı, Tufanlar Düğün Salonunda tertip edilen değerlendirme toplantısında halka anlattı. İlçedeki bazı daire müdürlerinin yanı sıra, STK ve Oda Başkanları, muhtarlar, partililer ile çok sayıda vatandaşın katıldığı 2. Yıl Değerlendirme Toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda belediye çalışmalarından derlenen video filmin ardından kısa bir açılış konuşması yapan Başkan Yakup Otgöz, “Sadece yol yapmakla bu iş olmuyor. İmar çalışıyor ama gözle görülmüyor. Bizim en çok üzerine durduğumuz konu İmar konusu. Öbür işler, nasıl olsa oluyor. Bu bilinçle gecemizi gündüzümüze katıyoruz, çalışma arkadaşlarımızla birlikte. Hiçbir ayrımcılık yapmadan. Seçim akşamı siyasi kimliğimizi bir kenara bıraktık. Biz Seydikemer’in tüm kesimlerini kucaklayacağız diye söz verdik. Bu böyle devam ediyor, devam edecektir.  Belediye Seydikemerlilerin Belediyesi, 61 bin kişinin belediyesi. Şimdi birim müdürlerimiz teke tek çıkarak yapılan çalışmaları anlatacak” dedi.

Başkan Yakup Otgöz’ün ardından sırasıyla Yazı İşleri Müdürü Kasım Gürbüz, Zabıta Müdürü Halil Ayat, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Bildirici, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Kara, İmar ve Şehircilik Müdürü Osman Şimşek, Fen İşleri Müdürü Muammer Acar, Mali Hizmetler Müdürü Ali Babacan slayt eşliğinde birimlerince yapılan çalışmaları anlattılar. Müdürlerin sunumlarında dikkat çeken önemli 3 başlık ise; belediyenin hiçbir resmi kuruma borcunun olmaması, asfalt ekibinin kuruluyor olması ve sokak köpekleri ve barınaklarla ilgili bakanlık görüşü oldu

Programda Seydikemerli Muhtarlar adına yapılan hizmetler için Başkan Yakup Otgöz ve ekibine teşekkür eden Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, “Gerçekten 2 yıldır gecesini gündüzüne katıp hizmetler yaptığı için Belediye başkanımıza huzurunuzda çiçek taktim ediyorum. Geçen hafta Fethiye’de Muhtarlar Derneğiyle baş başa geldik, muhtarlarımızla ülkenin sorunlarını konuştuğumuz zaman, ‘Biz  Seydikemer’de bayağı bir yol almışız’ ben onları dinledikten sonra daha da farkına vardım. Seydikemer’de Allah bu birliğimizi beraberliğimizi bozmasın hep birlikte yürüyelim. Başkanıma şahsım ve muhtar arkadaşlarım adına çiçeği sunuyorum” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven’e teşekkür eden Başkan Yakup Otgöz, programda anlatılan dışında da hizmetlerin olduğunun altını çizerek, Eşen Çayı Islahının 1. Etabının devam ettiğini, üniversitenin planlandığını, kamu kurum ve kuruluşlarının bir bir açıldığını, yeni okulların yapıldığını hatırlattı. Çalışmalarla ilgili olarak AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’e de teşekkür eden Başkan Yakup Otgöz, “Bizim Ankara’da 2 tane vekilimiz var Allah razı olsun vardığımız zaman Bakanlık dahil, genel müdür, müsteşarları, bizlere yardımcı oluyor. Seydikemer için bu saatten sonra benim ve mesai arkadaşlarımın mazeret üretme şansı yok. Çünkü istediğimizi alıyoruz” dedi. Programın ardından salonu dolduran yüzlerce kişi Başkan Yakup Otgöz ve ekibini ayakta alkışladı.

yakupbaskan

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*