26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Büyükşehir’in“Çevre Dostu Muğla”Fethiye’ye Katı Atık Tesisi

REKLAM ALANI

Büyükşehir’in“Çevre Dostu Muğla”Fethiye’ye Katı Atık Tesisi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde “Çevre Dostu Muğla” hedefi doğrultusunda yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Fethiye İlçesi Yakacık Mahallesinde bulunan katı atık düzenli depolama tesisinin kapasite arttırımı amacıyla yeni depolama alanı yapımı çalışmalarına başlandı. Çevre standartlarına ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun planlanan ilave katı atık düzenli depolama tesisi için ihale süreci sonuçlanarak inşaat çalışmalarına başlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Büyükşehir Belediyesi olarak “Çevre Dostu Muğla” hedefi doğrultusundaki yatırımlarımız tüm hızıyla sürüyor. Fethiye İlçemizde katı atık düzenli depolama tesisi 2. Lot inşaatı yapımına başlandı. Projenin 2016 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Tesisin hayata geçmesi ile Fethiye ilçemizde artan nüfusun katı atık bertaraf ihtiyacını gidermeye yönelik uzun vadeli önemli bir adım atılmış olacak.”

Haber / Foto: Bahadır Konuk

büyükşehirin çevre dostu muğla için yatırımları sürüyor (1)_419x480 büyükşehirin çevre dostu muğla için yatırımları sürüyor (2)_640x360

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*