26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Çalık“Üretici Etkilenmedi”

REKLAM ALANI

Çalık“Üretici Etkilenmedi”

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, 2015 senesini değerlendirdi.

Turizm cenneti olan Fethiye’nin turizmde yaşanan sıkıntılardan daha az etkilendiğini savunan Kaymakam ÇALIK bunda İlçenin başka yerlerde olmayan marka değerlerine sahip olmasının etkili olduğunu söyledi.

2015 yılını Türkiye ve Fethiye açısından değerlendiren Kaymakam Ekrem ÇALIK: “Ekonomik anlamda turizmde yüzde 5 gerileme olmasına rağmen başka yerlere nazaran Fethiye çok daha az etkilendi. Bu da Fethiye’nin kendi sahip olduğu eşsiz değerlerden kaynaklanıyor. Fethiye’nin başka hiçbir yerde olmayan marka değerleri var. Bundan dolayı Fethiye’nin turizmdeki müşterisi değişmiyor. Önümüzdeki yılda tahmin ediyorum Fethiye’nin turist profili çok fazla değişmeyecek çünkü yarısı yerli turist yarısı yabancı. Yabancılar da Fethiye müptelası” dedi.

Uzakdoğu’ya Açılmalıyız

Fethiye’de bir takım esnafın Uzakdoğulu turistlere kötü muamele etmesini eleştiren Kaymakam ÇALIK, bu tür olumsuz davranışların turizmi baltaladığını söyledi.  Turizmde Fethiye’nin Uzakdoğu pazarlarına açılıp tanıtılması gerektiğine işaret eden Kaymakam ÇALIK: “Fethiye esnafına bir uyarıda da bulunmak istiyorum. Bazı Uzakdoğulu turistlere bir kısım işletmelerde alkol almıyor diye masa vermemek gibi çok saygısız tavırlar olmuş. Turist kendisi bir daha gelmeyi tercih edecek şekilde ve başkalarına burayı tavsiye ederse turizmde başarı ve markalaşma ortaya çıkar. Buraya gelen 10 Bin Uzakdoğulu turist memnun ayrılırlarsa bir dahaki sefere bu 100 bin demektir. O yüzden bu tür davranışlarda şiddetle sakınılması gerekir” diye konuştu.

2015 Yılı Fethiye’de Olumlu Geçti

2015 yılının Fethiye için olumlu sayılabilecek gelişmelerle dolu olduğuna işaret eden Kaymakam ÇALIK, Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık Mahallelerindeki alt yapı sorunlarının olumlu yönde gelişme gösterdiğine buna kanıt olarak gösterdi. İlçenin başlıca çözülmesi gereken sorunlarını da sıralayan Kaymakam ÇALIK: “Fethiye’mizin temel sorunları belirgin. Yapılacak işler çok net ve berrak. Bunların projelerin yapılıp sonuçlandırılması için çaba sarf edilmesi gerekiyor. Fethiye’den seçilen 3 tane milletvekili var. Siyasi anlamda sorunların daha yakından ve sıkı takip edilebileceğini düşünüyorum. Ölüdeniz ve Fethiye’deki alt yapı sorunlarının çözümü gibi ön planda olan sorunlardan bir kısmı olumlu yönde gelişmeler var. Bir kısmı da önümüzdeki sene olumlu sonuçlanır diye bekliyoruz. Eğitim yatırımlarında ciddi mesafe aldık. Sağlıkta hedeflerimiz var. Onun için önerimizi yaptık. Gerisi yukarılara kalmış bir şey. Üniversite yapımı için çabalar var. Haliyle 2015 yılı Fethiye için boş sayılmaz. Fakat bir proje yapmak sıkıntılı. Umarım yeni yılda Devlet kurumlarının daha akılcı ve mantıklı hizmet etmesi sağlanır. Bir takım kurul ve komisyonlarla yapılacak işlerin önüne ceberut devlet yapısı getirilmez diye düşünüyoruz” dedi.

“Üretici Etkilenmedi”

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan krize de değinen Kaymakam ÇALIK: “Tarımda yaşanan krizlere rağmen şuanda hala pazarda domatesi 5 TL’ye alıyoruz. Buna göre üretici henüz Rusya’nın politikasından olumsuz etkilenmiş değil” diye konuştu.

Fethiye’de yerleşik yabancılar ile güzel bir ortam oluştuğuna dikkat çeken Kaymakam ÇALIK: “2016 ve daha sonra için Türk milleti ile birlikte beraber yaşadığımız tüm insanların mutlu, sağlıklı, huzurlu olmalarıdır. Şuanda savaş bölgesinin içindeyiz. Rusya ile ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Milyonlarca insan aç, sefil ve ölümle burun buruna. Ben Fethiye’de yabancılar ile beraber iyi bir ortam olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle yabancılarında yeni yılını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

(Kaynak: www.fethiye.gov.tr)

kaymakam çalık_640x428

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*