26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Çocuklar Üşümesin Projesi İle 334 Çocuğa Ulaşıldı

REKLAM ALANI

Çocuklar Üşümesin Projesi İle 334 Çocuğa Ulaşıldı

ATTDER Muğla yönetimi tarafından Muğla ve köylerinde 334 ilköğretim çocuğuna yardımseverler aracılıyla mont ve bot yardımı yapıldı.

ATTDER Muğla İl Başkanı Neslihan Yılmaz proje ile ilgili konuşmasında; “Çocuklar üşümesin projesi, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Sosyal İşler Sekreterliğince başlatılan bir yardım kampanyasıdır. Amacımız bu çetin kış günlerinde imkânsızlıklar yüzünden kaban, ayakkabı ve kıyafetleri olmadığı için üşüyen çocuklara, el uzatarak sıcacık kalbimizle hem üşüyen ellerini, hem de kırık gönüllerini ısıtmaktı. Sağ elin verdiğini sol el görmesin düsturu ile çalışmalarımızı sürdürerek ihtiyaç sahibi ile yardım eden arasında manevi bir bağ kurmayı hedefledik dedi. Bu proje üç yıldır devam eden bir proje gecen yıllarda Aydın ilinde bir okulumuza MUĞLA ATTDER olarak yardımlar gönderdik ve bu yıl kendi ilimizde bu güzel projeyi devam ettirme kararı aldık. Projede bizim için önemli olan ise; yapılacak mont ve bot yardımlarında ürünlerin kullanılmış olmaması, hediye paketi yapılması ve kesinlikle yardımların nakdi olmamasıdır. Nasıl çocuğumuza kardeşimize özel günlerde hediye alırız özeniriz, burada da amacımız bu, ihtiyacı olan öğrencilere hem karne hem yeni yıl hediyesi olarak mont ve botlarını en özel şekilde onlara ulaştırmaktı. Köyceğiz, Bekçiler, Gürleyik, Türbe, Ekinambarı, Sakarya, Gazeller, Gölcük, Dokuzçam, Karabörtlen, Kavakçalı, Yatağan, Şerefköyü, Afacaköyü, Bozüyükköyü, Gölköy, Gündoğan, Omurca, Kızılağaç, Bodrum Atatürk ve Kavaklıdere İlköğretim okullarında toplam 334 öğrenciye hediyelerini ulaştırdıklarını belirtti.

İl Bask. Neslihan YILMAZ son olarak dernek işi, yardım işi gönül işidir; emeği geçen ATTDER MUĞLA yönetimindeki arkadaşlarıma ve ilçe temsilcisi arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim ve bizleri bu projede destekleyen tüm Muğla 112 çalışanlarına, Sağlık Sen yönetimine, SASODER yönetimine ayrıca teşekkürlerimi iletirim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Haber Hakan Çelikdemir

IMG-20160119-WA0004_640x480 IMG-20160119-WA0005_271x480 IMG-20160119-WA0006_639x480 IMG-20160119-WA0007_640x360

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*