26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Dikkat! Kış Lastiği Takılacak

Dikkat! Kış Lastiği Takılacak

Dikkat! Kış Lastiği Takılacak
REKLAM ALANI

1 Aralık tarihinden itibaren ticari yük ve yolcu taşıyan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirildi.

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında, kış mevsiminin başlaması nedeniyle karayolu ulaşımında yaşanabilecek olumsuz hava ve yol koşulları dikkate alınarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması ile huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla “Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri” toplantısı gerçekleştirildi. Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Esengül Civelek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ergün Cebeci, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Karayolları 26. Şube Şefi Duru Öztop ve ilgili diğer daire müdürleri katıldı.

Toplantı öncesinde yaptığı konuşmada ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Civelek, geniş bir coğrafyaya sahip olan ilimizde, fazla kar yağışı olmadığını ancak Muğla’nın ülkemizin en fazla yağış alan ikinci ili olduğunu zaman zaman aşırı yağışlardan dolayı heyelanların meydana geldiğini ifade etti. Vali Civelek, olumsuz kış şartlarından dolayı ulaşımın aksamaması, güvenli trafik akışının sağlanması ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla ilgili kurumlarca gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. Toplantıda, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ve 13. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki ilimiz sınırları içerisindeki karayolu ağındaki trafik güvenliği ile can ve mal emniyetinin sağlanabilmesi amacıyla 24 saat esasına göre çalışmaların yürütüldüğü belirtilerek, 2019-2020 sezonu kış programı için yapılan çalışmalara ilişkin Karayolları 26. Şube Şefliği tarafından sunum gerçekleştirildi. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan sunumlarda; alınan trafik tedbirleri, trafik denetimleri ve denetimde görevli personel ile ekip araçları, alternatif güzergâhlar, güvenli trafik akışının sağlanması ve kurumlar arası koordinasyon ve işbirliği gibi konular hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Kar yağışının sıklıkla görüldüğü Muğla/Denizli, Muğla (Seydikemer)/Antalya (Korkuteli) devlet karayolu, Kavaklıdere ilçesinin kar yağışı alan yolları ile Menteşe ilçesi Yılanlı Mevkii istikametinden Denizli il sınırlarına kadar olan ve kar yağışı alan yollar üzerinde 1 Aralık tarihinden itibaren ticari yük ve yolcu taşıyan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirildiği belirtildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*