28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Eğitim-Bir-Sen’in Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Fethiye’de Yapıldı

REKLAM ALANI

Eğitim-Bir-Sen’in Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Fethiye’de Yapıldı

Muğla Eğitim-Bir-Sen Şubesi tarafından düzenlenen ve Fethiye  Eğitim Bir Sen ve Seydikemer  Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliklerinin ev sahipliği kahvaltılı İl Divan Toplantısı Çalış-Orient otelde yaklaşık 750 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum ‘unda   katıldığı toplantıya Fethiye ve Seydikemer  üyelerinden yoğun katılım oldu. Muğla Eğitim-Bir-Sen ve Memur Sen Başkanı Önder Uçak, Denizli Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Kazım Tefçi, Aydın Eğitim-Bir-Sen İl Yönetimi, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü  Celaleddin Ekinci,İl Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyid Kavak ve  İlçe Milli Eğitim Müdürleri de  programa katıldılar.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, eski sendikal ezberi bozarak, sendikacılık alanında yeni bir çığır açtıklarını ifade ederek, “Türkiye’de emek ve ekmek kavgasına yeni anlam kazandırmak için sendikal yolculuğa çıktık. Sendikacılığı kavga zemininden çıkarmak için ilk adımı attık. Özlük ve özgürlük mücadelesi verirken, aynı zamanda mazlum ve mağdurların yanında yer alıyor, yeni bir geleceğin inşası için çaba harcıyoruz.

Sendikacılığı Kavga Zemininden Çıkardık

Eğitim-Bir-Sen’in, milleti adına kaygısı, kavgası ve sevdası olanların buluştuğu bir adres olduğunu belirten Olçum, “Bu milletin geleceği ile ilgili idealleri olan, bu konuda söyleyecek sözü, gücü, birikimi ve projeleri olan, gücünü ve birikimini milletin ve ümmetin değerlerinden alan ve medeniyet değerlerimizin yeniden inşası ve ihyası için yarınlara dair söyleyecek sözü olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Eski sendikal ezberi bozarak, sendikacılık alanında yeni bir çığır açtık. Türkiye’de emek ve ekmek kavgasına yeni anlam kazandırmak için sendikal yolculuğa çıktık. Sendikacılığı kavga zemininden çıkarmak için ilk adımı attık. Sendikacılığı medeniyet değerlerimiz doğrultusunda yeniden biçimlendirdik. Özlük ve özgürlük mücadelesi verirken, mazlum ve mağdurların sesi olma misyonunu da üstlendiklerini kaydeden Olçum, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın ‘hangi düşüncede olursa olsun, hangi fikir kampı içerisinde yer alırsa alsın, onun bir insan olarak kabul görmesi, inancından dolayı horlanmaması lazım. İsterse benim inancımın tam zıddı olsun. Ben ona da hakk-ı hayat tanınmasının kavgacısıyım’ ifadelerini ete kemiğe büründürdük. Hiçbir haksızlığa, zulme bigâne kalmadık. Hep mazlumun ve mağdurun yanında yer aldık ve almaya da devam ediyoruz. Sendika olarak, medeniyetimizin ihyası, geleceğimizin inşası için çaba harcıyoruz.”

Sorun Çözüyor, Kazanımlara İmza Atıyoruz

Eğitim-Bir-Sen’in kazanımlarına da değinen Sayın  Olçum, eğitim çalışanları için onlarca kazanıma imza attıklarını dile getirerek, “2016 ve 2017 yıllarında için totalde %19.2 zam + Enflasyon farkı aldık, Nöbete ücret ödenmesi talebimizi kabul ettirerek, angaryaya son verdirdik. Sınav ücretlerindeki adaletsizliği ortadan kaldırtarak, ücretleri yüzde 250 artırdık. Göreve 2005 ten sonra başlayanlar için bir derece aldık. 159 TL ek ödemeyle 4/C’li personele ilave artış sağladık. YURTKUR’da fazla çalışma ücretini yüzde 100 artırdık. Akademisyenlere yükseköğretim tazminatı kazandırdık. Cuma namazı konusunda yaşanan mağduriyeti sona erdirdik. Bunlar, gerçekleşmesini sağladığımız onlarca kazanımdan sadece birkaçı. Bizler sorun çözmeye, yeni kazanımlar elde etmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ise, bütün mazlum ve mağdurların haklarını arayan bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi. Fethiye Eğitim Bir Sen İlçe  Başkanı Faruk DURAN Toplantıya katılan tüm üyelere teşekkür etti.

Haber Erkan ilik -Zeynep Olca

eğitim bir sen fethiyede buluştu (4)_640x360 eğitim bir sen fethiyede buluştu (5)_640x360 eğitim bir sen fethiyede buluştu (6)_640x360 eğitim bir sen fethiyede buluştu (9)_640x360

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*