28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Esnaf Odası Seydikemer için Muğla’da

Esnaf Odası Seydikemer için Muğla’da
REKLAM ALANI

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası öncülüğünde düzenlenen ve Seydikemer’in bilinmeyen tarihi zenginliğini tanıtmayı amaçlayan sergi açıldı. Ressam Ali Rıza Başarır’ın resim ve heykel çalışmalarından oluşan sergi cuma gününe kadar Muğla Müzesi Güzel Sanatlar Galerisinde gezilebilecek. Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Harun Sağır imkanı olan herkesi beklediklerini söyledi. Sağır; “ilçemizin tarihi ve doğal yerlerinden oluşan resimler ve Likya uygarlığına ait heykellerden oluşan çalışmaların sergileneceği sergimiz valimiz,milletvekillerimiz, tüm il protokolü ve Muğla halkının katılımı ile Muğla müzesinde gerçekleşecektir. Asıl amacımız, Muğla’nın diğer ilçelerinde yaşayan halkımıza ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini göstererek ziyaret etmelerini sağlamak. Bu sayede yerli turist çekerek esnaflarımıza ekonomik anlamda bir kazanç ve destek sağlanmasıdır.
Serginin afiş,tasarım, fikir ve organizesi şahsıma ve odamıza ait olup resmiyet anlamında destek verilmiştir. Yani her şey para demek değildir. Tüm halkımızı bu sergimize bekliyoruz” dedi.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası serginin bu anlamda bir ilk olduğu belirtirken,  sosyal ve kültürel boyutunun yanında Seydikemer esnafının doğrudan kazancını artırmaya dönük bir çalışma olduğuna dikkat çekti. Sergi 28 Eylül Cuma günü sonuna kadar gezilebilecek.

Haber Merkezi

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*