26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Ftso Basın İle Bir Araya Geldi

REKLAM ALANI

Ftso Basın İle Bir Araya Geldi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yerel basın mensuplarına kahvaltı verdi.

Alabi  restoranda düzenlenen kahvaltıya Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Akif Arıcan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burhanettin Tuna ve Günay Özütok, meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ile yerel ve ulusal basın çalışanları katıldı.

Kahvaltıda açıklama yapan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan “Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz basına önem veriyoruz. Çünkü ilçemizde, bölgemizde, ülkemizdeki bütün haberleri biz de basın aracılığıyla takip ediyoruz. Ben kendi iş yerime geldiğimde ilk önce gazeteleri tek tek okuyarak Fethiye’deki ve bölgemizdeki haberlerden haberdar oluyorum. O yüzden basın camiası benim ve ilçemiz için çok önemli. Fethiye’mizdeki basın camiası çok hareketli ve dinamik yapıda. 80 ilin ilçeleri içinde en çok basın çalışan sayısının Fethiye’de olması da ayrı bir güzellik. Karda, kışta, olumsuz hava şartlarında birçok insan bunun mücadelesini verirken biz Fethiye’de çok güzel bir iklim ve doğa şartlarında yaşıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu birçok şartlar hepimizi derinden üzüyor. Sabah haberleri izlediğimiz zaman duyduğumuz haberler hepimizi çok üzüyor. Ve maalesef elimizde olmayan sebeplerle böyle devam ediyor” diye konuştu.

Ben Fethiye basınının çok başarılı olduğunu ve Fethiye halkının da basınla olan ilişkilerinin çok iyi olduğunu görüyoruz diyen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan; “Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman, her alanda yapıcı olmaya, sorumluluk almaya, birlikte ortak akıl kavramını oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu da sizlerin aracılığıyla ve hep birlikte olarak başaracağız. Hiçbir zaman hiç kimse tek başına bir şeyi başaramaz. Ama bir araya geldiğimiz zaman birçok konuda başarılı oluruz. Ben Fethiye basınının çok başarılı olduğunu ve Fethiye halkının da basınla olan ilişkilerinin çok iyi olduğunu görüyoruz” dedi.

Kahvaltıya gelen tüm basın mensuplarına teşekkür eden Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Günay Özütok ise: “Sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyorum. İşiniz çok zor ve çok emek harcayarak bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. FTSO olarak ilçemize katkı sağlamak açısından yönetimimiz, meclisimiz, personelimiz hep beraber Fethiye’nin ekonomisini daha ileriye götürmek için çaba harcıyoruz. Bu noktada basının bizlere çok büyük katkısı var. Biz sorunları belirliyoruz, çalışıyoruz sizler de kamuoyuna duyuruyorsunuz. Bizim çalışmalarımızı sizler kamuoyuna duyurmasanız bu anlamda biz hiçbir şey yapamayız. Bu nedenle sizler Fethiye’deki projelerin ortağısınız!” dedi.

Özütok  “FTSO’nun hayali deniziyle, doğasıyla, kurvaziyer limanıyla, Babadağ’ıyla Fethiye ekonomisini güçlü hale getirmektir. Fethiye ekonomisi ne kadar güçlü olursa ilçemiz daha modern, daha mutlu insanların yaşadığı bir yer olacaktır. İlçenin ekonomisini yukarı taşıyalım ki insanlar burada mutlu olabilsin, yaşadıkları yere sahip çıksınlar, buradan kaçmayıp burayı sahiplensinler ve korusunlar. Keşke daha sık bir araya gelebilsek. Fethiye’deki yazılı ve görsel basını birbirinden ayırmıyoruz. Hep beraber daha güzel bir Fethiye’yi birlikte çaba harcayarak inşa edeceğiz” dedi. Haber/foto Erkan İlik-Gülyüz Yurdagül Sırt

ftso-kahvaltı (1)_640x480 ftso-kahvaltı (3)_640x480 ftso-kahvaltı (4)_640x480 ftso-kahvaltı (5)_640x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*