28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

“Görgü Ve Nezakette Sihirli Cümleler” Konferansı Verildi

REKLAM ALANI

“Görgü Ve Nezakette Sihirli Cümleler” Konferansı Verildi

Şefika Pekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. ve 10. Sınıf Öğrencilerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim görevlisi Psikoterapist Deniz Şarlak tarafından “Görgü ve Nezakette Sihirli Cümleler” konulu konferans verildi.

Konferansta Şarlak; Görgülü insanların daha nazik davrandıkları bir gerçek. Görgü kurallarını bilmek, adı üstünde insanı görgülü yapar. Ancak nezaket sadece görgü kurallarını bilmek ve bu kuralları harfi harfine uygulamak değildir. Nezaket, bir davranış tarzından öte, bir düşünce biçimi ve hayatı algılayış şeklidir dedi.  İnsanların size nazik davranmalarını ister misiniz? Yolda yürürken, dolmuşta giderken, evde kardeşinizle sohbet ederken….İnsanların size kibar davranmaları hoşunuza gider mi?  Size nazik davranılması, size kendinizi nasıl hissettirir? Kendinizi değerli hisseder misiniz? Peki siz insanlara nasıl davranırsınız? Merhaba” ya da “Günaydın” deme alışkanlığınız var mıdır? Teşekkür etmek ya da özür dilemek size zor gelir mi? “ gibi sorular üzerinden devam eden konferansa özellikle öğrencilerle etkileşimli olarak programın içerisine alınması öğrencileri memnun etti.

Şefika Pekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yıldız Özeren “Öğrencilerimize aktardığı bilgilerden dolayı Öğretim görevlisi Psikoterapist Deniz Şarlak’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Haber Bahadır Konuk

KONFERANS (1)_640x340 KONFERANS (2)_640x480 KONFERANS (3)_434x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*