26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

“Her Şey Görsel Sanatlar Öğretmenine Bir Sınıf Verilmesiyle Başladı”

REKLAM ALANI

“Her Şey Görsel Sanatlar Öğretmenine Bir Sınıf Verilmesiyle Başladı”

Esenköy Şehit Er Asım Özdemir Ortaokulundaki Görsel Sanatlar öğretmeni Burcu Cunneen’in açtığı resim atölyesinden yayılan sanat aşkı Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’ye kadar ulaştı. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlkokulu-Ortaokulunu ziyaret etti.

resim atölyesinden yayılan sanat aşkını anlatan Görsel Sanatlar öğretmeni Burcu Cunneen;

“İlk olarak okul idaresinin desteği ile birlikte bir geri dönüşüm projesi başlattık. Okul bahçesinin çöp kovalarını ve öğrencilerin çevreye karşı olan duyarsızlığını, sanatla ve öğrencilerden oluşturduğumuz sanat ekipleriyle birlikte değiştirdik. Görsel kirlilik kaynağı çöp varillerini eğlenceli ve güzel hale getirmek için varilleri renkli boyayarak basket potası taktırarak, “Çöpünü Yere Atma Basket At” sloganıyla sorunu sanatla ve oyunla birleştirerek ortadan kaldırdık. Resim atölyesinde üç ayrı renkte çöp kovaları,geri dönüşümdeki çöplerin sanatla hayata geri dönmesi için atölyenin malzeme kaynağı oldu. Tamamen geri dönüşümü sanata çevirmiş olduk. Ayrıca; okul-veli bağını güçlendirmek, atölyede yapılan projeleri ve bu güzel öğrencilerin emeklerini herkese duyurmak için Facebook’ta Free Spirit Art Clup EsenköyTurkey isimli bir sayfa açarak, atölyede yapılan tüm çalışmaları her gün bu sayfada paylaşmaya çalıştım. Böylece velilerimiz sanata ve atölye çalışmalarına ilgi duyar hale geldi. Her geçen gün bu ilgi artarak devam etmektedir. Özellikle uyum sorunu yaşayan öğrencilerimizden bir sanat ekibi hazırlayarak, görsel kirliliği bu ekiple binanın duvarlarını resim yaparak gidermeye çalıştık.”dedi.

Resim atölyesinde yapılan çalışmalar Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin takdirini kazandı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan ile birlikte Görsel Sanatlar öğretmeni Burcu Cunneen’in ve öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceledi.

Haber / Foto: Zeynep Olca- Bahadır Konuk

06112150_img_3016_640x427 06112239_img_3068_640x427 06112239_img_3106_640x427 06112240_img_3113_640x427 06112340_img_3130_640x427

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*