26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

İngiltere Kadın Platformundan Ziyaret

REKLAM ALANI

İngiltere  Kadın  Platformundan   Ziyaret

İngiltere Kadın Platformu başkanı Nilgün Yıldırım Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok’u ziyaret etti. Fethiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Deniz Kader Şarlak ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette Fethiye’de yaşayan kadınlar için gerçekleştirilecek olan proje müjdelendi…

Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok’u ziyaret nedeniyle yapmış olduğu açıklamada “İngiltere Kadın Platformu olarak bir ziyaret gerçekleştirmekteyim. Ziyaretimizin amacı hem Halime hanıma yeni görevinde başarılar dilemek hem de yeni bir projemiz var. Bu yeni projemizi görüşmeye  geldim. İngiltere, Denizli ve Fethiye’de eş zamanlı olarak pilot uygulaması başlayacak olan projemizde amacımız kadınlarımızı girişimciliğe teşvik etmektir. Projenin adı Girişimci Kadınlar Çalışma Atölyesi Projesi olmaktadır. Bu proje ile ilgili önümüzdeki günlerde detaylı bilgi vereceğiz” dedi.

Gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan  İngiltere Kadın Platformu başkanı Nilgün Yıldırım “İngiltere’de kadın platformu başkanı olmak kolay bir şey değil. Bizim işimiz orada iki misli zor olmaktadır Çünkü; göçmen kadın kitlesine hizmet ediyoruz. İngiltere bizim ülkemiz değil. Her ne kadar aynı zamanda İngiliz vatandaşı olsam da; neticede ben bir Türküm ve Türkiye’den göç etmiş bir insanım ve orada kendimiz gibi göç etmiş kadınlara hizmet vermekteyim. Tabi öncelikle bir dil sorunumuz var. Öncelikle  göçmen kadınların bu bariyeri aşmalarına yardımcı oluyoruz. Özgüven gelişimi programlarıyla kadınlarımıza yardımcı oluyoruz” dedi. Fethiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Deniz Kader Şarlak açıklamasında “Kadın meclisi olarak uzun zamandır  İngiltere Kadın Platformu ile birlikte çalışmaktayız. Bu çalışma memnuniyetimizin bir ömür boyu sürmesini istiyoruz. İngiltere Kadın Platformu başkanı Nilgün Hanıma hoş geldiniz, diyorum” dedi. Ziyaretten dolayı teşekkür eden ve memnuniyetini belirten Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok’ta açıklamasında “İngiltere Kadın Platformu ile birlikte yıllardır çalışıyoruz ve çok güzel çalışmalara imza attık. Bundan sonrada aynı şekilde çalışmalarımız devam edecek. İngiltere Kadın Platformu başkanı Nilgün Yıldırım her zaman bizleri gururlandırıyor. Bizleri çok güzel temsil ediyor ve hepimize örnek oluyor. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber / Foto: Bahadır Konuk – Zeynep Olca

 

 

 

KADIN PLATFORMU (1)_640x480 KADIN PLATFORMU (2)_360x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*