28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi

REKLAM ALANI

İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi

Seydikemer Toplum Sağlığı merkezi tarafından İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesiyle ilgili çalışmalar yürütüldü. Çalışmalarla ilgili olarak “İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi”  konusunda alınacak tedbirler ile ilgili yapılan eğitim çalışmaları: Seydikemer toplum sağlığı olarak Halk Eğitimi yapılıp broşür dağıtıldı. Sağlık personeline bu konuda hizmet içi eğitim verildi.-Spot cümleler ve broşür hazırlanarak ASM bekleme salonunda uygun yerlere asıldı.

Muayene ve izlemler esnasında hastalara konu hakkında eğitim verildi. ASM’ de görevli personele konu ile ilgili hizmet içi eğitim semineri tertip edilirken Seydikemer ASM’ de gelen hasta ve hasta yakınlarına konu ile ilgili eğitim ve broşür dağıtımı yapıldı. Mobil hizmet yerlerinde konu ile ilgili halk eğitimi çalışması gerçekleştirilirken, 20 Kasım 2015 tarihinde Ortaköy ASM ‘de internet ortamında çocukların cinsel istismarı konusunda alınacak tedbirler konusunda sağlık personeline hizmet içi eğitim yapıldı. Eğitime 5 ebe- hemşire ve 2 hekim katılırken, 05 Kasım 2015 tarihinde Ören mahallesinde Dr. Gülümser CENGİZ tarafından halk eğitimi yapıldı. Eğitime toplam 40 kişi katıldı. Ören Ö.İ.Ö.O’ da internet ortamında çocukların cinsel istismarının önlenmesi konusunda alınacak tedbirler ile ilgili öğrenci velileri ve öğrencilere eğitim yapıldı toplam 80 kişi katıldı. 6 Kasım 2015 tarihinde Sahil Ceylan mahallesinde halk eğitimi gerçekleştirildi ve eğitime toplam 30 kişi katıldı. Sahil Ceylan İ.Ö.O ‘da öğrenci velilerin de katılımıyla 40 kişiye eğitim verildi.

Ortaköy ASM’ ye başvuran kişilere internet ortamında çocukların istismarı konusunda alınacak tedbirler ile ilgili eğitim yapıldı. Seydikemer İlköğretim Okulunda Halk Eğitim kursiyerlerine ve öğrenci velilerine bröşür dağıtımı, Seydikemer Gençlik ve Spor Müdürü Adem TÜRK’ e konu ile ilgili bilgi verildi. Yine proje kapsamında Eşen, Kumluova ve Seydikemer internet Cafelerde  bröşür dağıtım yapıldı.

Haber / Foto:Erkan İLİK – Bahadır Konuk

İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi_640x366 İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi1_640x480 İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi2_640x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*