28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

KAYARDI; “Kış Aylarında Ve Lodoslu Havalarda Daha Dikkatli Olunmalı”

REKLAM ALANI

KAYARDI; “Kış Aylarında Ve Lodoslu Havalarda Daha Dikkatli Olunmalı”

Özel Letoon Hastanesi Kardiyoloji ve Dahiliye Uzmanı Başhekim Uzm. Dr. Mahmut KAYARDI Kış aylarında sıklıkla yaşanan soba zehirlenmelerinde dikkati olunması gerektiği hakkında açıklamada bulundu.

Karbonmonoksit zehirlenmesinin belirtilerini şu şekilde anlattı; Karbonmonoksit zehirlenmesinde ilk belirtiler baş ağrısı, yorgunluk hissi, mide bulantısıdır. Bu durumun nezle haline benzediğini ve nezle, grip gibi viral hastalıklarla karıştırılabileceğini belirtti. Ancak önemli bir farklılık olarak bu tip zehirlenmelerde grip ve nezlenin aksine ateş görülmediğini söyledi.

Bu sebeple ev ya da grup içinde bulunan diğer kişilerin de belirtilerin aynı zamanda olması, karbonmonoksit zehirlenmesi yönünden önemli olduğunu ve dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Karbonmonoksitin bütün dünyada birçok ölüme sebep olduğunu ve genellikle bu ölümlerin, doğal gaz ve karbon içeren kömür, odun, gazyağı, propan gazı gibi yakıtların tam yanmamasından, soba, şofben ve diğer araç gereçlerinin hatalı kullanılmasından ve ya havalandırmanın yeterli olmamasından kaynaklandığını ve Karbon içeren yakıt veya ekipmanları kullanan kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Ciddi düzeyli karbon monoksit zehirlenmelerinde sersemlik, kusma, kas koordinasyonunun kaybolması, bilinç kaybı ve hatta ölümle sonuçlanan hadiseler yaşanabileceğini belirten Uzm. Dr. Mahmut KAYARDI özellikle kış aylarında ve lodoslu havalarda daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Haber Bahadır Konuk

KAYARDI “Kış Aylarında Ve Lodoslu Havalarda Daha Dikkatli Olunmalı”_640x436

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*