26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

“Kutu” Seyirciyle Buluştu

REKLAM ALANI

“Kutu” Seyirciyle Buluştu

Kibele Sanat Tiyatrosu olarak bu sezon bünyemizde bulunan Savaş Dinçel sahnesinde 4. Sezon ve 4. Yeni oyunu ile perdelerini açtı.

24 Aralık Perşembe günü prömiyerini geçekleştirdiğimiz oyunumuz Fethiye tiyatro severlerine sergilenmeye devam ediyor.

Hasan Tanay tarafından yazılan oyunda Tanay aynı zamanda Ziya karakteri ile oyunda rol alıyor. Kibele Sanat Tiyatrosu kendi bünyesinde yazar yetiştirmek, yerli yazar konusunda ve kendi oluşturacağımız özgünlüğün gelişimi açısından önceliklerimiz arasında yer alıyor. Hasan Tanay yazdı Sibel Bayhan yönetti ve Kibele Sanat Tiyatrosu oyuncuları canlandırıyor.

Oyun ile ilgili olarak verilen bilgide, “Oyunumuz aslında günümüz Türkiye’sinde geçiyor diyebiliriz. 8 yıldır atanamayan eğitim fakültesi mezunu Ziya gene aynı fakülteden arkadaşı fakat evli ve 2 çocuk sahibi Nalan ile aynı apartmanda oturmaktadır. Ziya apartmanın bodrum katında, Nalân 2. Katta dairede yaşamaktadır.  Ziya bir sabah facebook’da tanıştığı ve sevgili oldukları arkadaşından bir mesaj alır. Bu mesaj üzerine kapıda bir kutu bulur. Bunun sevgilisinden gelen bir hediye olduğunu düşünür. Ancak sabah televizyonda son dakika olarak verilen bir haber üzerine işler düşündüğü gibi olmaz.  Devletin çok önemli sırlarının olduğu kutunun teröristlerce kaçırıldığı haberi Ziya’yı elindeki kutunun bu kutu olduğu düşüncesi ile bir paranoya ve telaşa sürükler. O sırada kapının çalması ile elinde kutu evde saklanan Ziya kapının açık olduğunu unutmuştur ve içeri girenin arkadaşı Nalân değil polisler olacağını düşünmektedir. Nalân kanepe arkasında garip bir şekilde davranan ve saklanan Ziya’yı görünce sorgulamaya başlar fakat aldığı cevaplar üzerine kendisi de ellerindeki kutunun devletin sırlarla dolu kutusu olacağına inanmaya başlar. Hemen arkasından komiser yardımcısı Muammer’in eve gelmesi ile kendilerini büyük bir kâbusun içinde bulurlar. Gün boyu ellerindeki kutudan bir şekilde kurtulmaya çalışan Ziya ve Nalân kutu’nun sürekli dönüp geri gelmesi ile birlikte artık birbirlerinden şüphelenmeye başlanmışlardır. Trajedinin ve paranoyanın birbirini beslediği süreçte yaşanan çelişkiler ve yanlış anlamaların yarattığı komedi ve tempolu süreç seyirciyi de keyifli bir maceraya davet etmektedir. Eğlencenin bol olduğu oyunumuzda sık sık güncel konulara dair kendi içimizde sorgulamalar yapacağımız bir oyun.  Biz tüm Fethiye tiyatro severleri oyunumuza bekliyoruz. Oyunumuz tek perde ve yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir. Oyunumuz Nisan ayına kadar devam edecek. Ocak ayı programımız belirlendi. Ocak ayında yaklaşık 9 oyun sergilenecek.

Biletleri girişten alabilecekleri gibi telefon edip rezervasyon da yaptırabilirler. Ayrıca kredi kartı ile de bilet satışı yapılmaktadır. Bilet ücreti kişi başı 20. Tl.

Oyun tarihleri;

5-6-7 ocak 2016 (Salı-Çarşamba-Perşembe), 14-15 ocak 2016 (perşembe-Cuma), 21-22 ocak 2016 (Perşembe-Cuma), 29-30 ocak 2016 (Cuma – cumartesi)”denildi.

 

kibele_640x447

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*