26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

“Meslek Lisesi Memleket Meselesi “

REKLAM ALANI

“Meslek Lisesi Memleket Meselesi ”

Bir AB projemizi daha başarıyla tamamlandı. 80 öğrenci ve 18 öğretmen Almanya, İtalya ve İspanya ya olan 21 günlük hareketlilik sona erdi. Fethiye Beşkadı Kur’an Kursu Sami YILMAZ konferans salonunda düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin EKİNCİ ve Fethiye İlçe protokol üyeleri katıldı.

Saygı duruşunun yapılması, istiklal marşının okunmasının ardından projenin başarılı bir şekilde yürütülmesine öncülük eden isimlerden Osman Barış Nazlı açılış konuşmasını yaptı. Törende; Katılımcı öğrencilerden Gizem DEDEKOÇ, Öğretmenlerden Mutlu CAMIZ,  Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan DOĞAN, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin EKİNCİ konuşma yaptılar. Proje ile ilgili hazırlanan slayt gösterisi sunumunda bulunulurken, öğrencilere ve öğretmenlere de sertifikaları dağıtıldı. Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Erasmus kapsamında gerçekleştirilen proje da ana eylem “Bireylerin Öğrenme Hareketliliği” gerçekleştirmek. “Meslek Lisesi Öğrencilerinin İstihdam Edinilebilirliğinin Artırılması” amacıyla başlatılan proje 172000 EURO. Proje Koordinatörlüğü görevini Osman Barış Nazlı-İbrahim Güngör yaparken, Proje Finansörlüğünü T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı yaptı. Projeyi; Fethiye Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Fethiye FESO Mesleki Eğitim Merkezi, Mustafa Kemal  Mesleki Ve Teknik Anadolu  Lisesi, Şefika Pekin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Melsa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Karaçulha Çok Programlı Anadolu Lisesi gerçekleştirdi.

Haber / Foto: Erkan İLİK

ab projesi ödül töreni_640x360 ab projesi ödül töreni2_640x360 ab projesi ödül töreni4_640x480 UA RESİM_640x290 ua_logo_640x336

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*