26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Okullar Arası Voleybol Maçlarında Sona Gelindi

REKLAM ALANI

Okullar Arası Voleybol Maçlarında Sona Gelindi

Muğla Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğünün düzenlediği okul sporları, Yıldız Kızlar ve Yıldızlar Erkeklerle İlçe birinciliği maçları Seydikemer’de tamamlanarak Seydikemer’i temsil edecek olan takımlar belirlendi.

Kızlarda; birinci Karadere orta okulu, Gerişburnu Ömer Aygün Ortaokulu ikinci ve Alacat şehit Adem Şimşek Ortaokulu üçüncü olurken; Erkeklerde birinci Gerişburnu Ömer Aygün Ortaokulu, Şehit Gürcan Ortaokulu ikinci ve Zorlar Hasan Küçükçoban Ortaokulu üçüncü oldu.

Seydikemer İlçe Kaymakamı Muammer Köken; “İlçemiz Seydikemerin genç bir nüfusa sahip olması, bu genç nüfusun sporla ilgilenmesinin ve spora teşvik edilmesinin sonucunda ilçemiz il birinciliklerine kavuşmuştur. Bu takımlarımızın da ocak ayının ilk ve 2. Haftasında ilçemizde düzenlenecek olan il turnuvasında başarılı olacağını umuyorum” dedi.

İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Adem Türk, bu yılın spor yılı olduğunu, okul sporlarına katılımın yüksek olduğunu söyledi. Bu bağlamda Gençlik Ve Spor Müdürlüğü olarak gençlerin spora daha fazla önem vermeleri için okul takımlarının ihtiyaçlarının azami şekilde giderdiklerini belirtti.

Aynı zamanda Seydikemer güreş takımının çalışmalarının sonuçsuz kalmadığını, 3 il birinciliği ile Seydikemer’i onurlandırdıklarını, İlçe Gençlik Ve Spor Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğünün ortak çalışması sonucunda basketbol, voleybol, halk oyunları kursları açtıklarını dile getirdi. Öğrencilerin spor alt yapılarının oluşturulması, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi hususunda bu tür kursların önemli olduğunu ve kursların devamının geleceği, Futbol ve voleybol kurslarına 3.4.5.6.7 sınıflardan öğrenci aldıklarını, basketbol kurslarına 150 öğrenci, voleybol kurslarına 50 öğrenci ile devam ettiklerini de sözlerine ekleyen İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Adem Türk “Yıldız kızlar voleybol maçlarına ilçemizde 10 takım ile okul takımlarına katılım oldu. Muğla genelinde genç kızlar voleybolda en çok takımla katılan ilçe olduğundan dolayı Muğla genelindeki yıldız kız voleybol maçları Seydikemer Kapalı Spor salonunda 05.01.2016 – 13.01.2016 tarihleri arasında oynayacaktır.” Diyerek sözlerine son verdi.

Haber Bahadır Konuk- Zeynep Olca

Okullar Arası Voleybol Maçlarında Sona Gelindi (5)_640x427 Okullar Arası Voleybol Maçlarında Sona Gelindi (6)_640x427 Okullar Arası Voleybol Maçlarında Sona Gelindi (7)_640x427

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*