26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Özel Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitimde Bir Yeniliğe Daha İmza Attı

REKLAM ALANI

Özel Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitimde Bir Yeniliğe Daha İmza Attı

Özel Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahip olduğu teknik alt yapı ve usta eğitmenleriyle çocuklarınızın bugünü ve geleceği için hizmetlerine devam ediyor. Aynı zamanda Seydikemer ilçemizdeki engellilere daha modern ve daha etkili özel eğitim desteği sunabilmek için kurslar ve de eğitimlere eğitmenlerini göndererek kendisini, bölgemizi eğitim konusunda geliştirmeye devam ediyor. Son olarak kurum eğitmenlerinden fizyoterapist Ayşe Demirtaş ‘’Fizyoterapide Terapatik, Klinik, Fonksiyonel ve Kinezyolojik Bantlama Eğitimi’’ ne katıldı.

Fizyoterapist Ayşe Demirtaş ” Amacımız fizik tedaviye ihtiyacı olan bireylerimize en uygun eğitimi verebilmek, engellerini ortadan kaldırabilmek için bir nebze daha fazla yardımcı olabilmektir. Kinezyolojik bant tekniği birçok hastada başarıyla uygulandı. Bizde bunu bildiğimiz için bu kursa katıldık. Başarılı bir uygulama için hastanın iyi değerlendirilmesi, doğru kasın seçilmesi, bantlamanın hangi amaçla yapılacağının belirlenmesi, uygulanacak kasa doğru pozisyon verilmesi ve bandın geriminin ayarlanması önemlidir. Bunlar tedavinin başarısını önemli ölçüde etkiler. Tekniğin başarı ile uygulanması kas-iskelet sistemi ve dolaşım sisteminin anatomisini bilmek ve uygun doğru teknikleri kullanmaya bağlıdır. Tekniğinin temel amacı bu yolla ağrısız hareketi sağlamak ve iyileşmeyi hızlandırmaktır. Engelli bireylerimizin yaşam kalitesini arttırmak, yüzlerindeki gülümsemeyi bir nebze daha fazlalaştırmak için bize sağlanan her türlü eğitim olanaklarından yararlanmaya devam edip, eğitim kalitemizi arttırmaya devam edeceğim.” Dedi.

Kurum Müdürü Ayşe Dündar ise “ Özel eğitim ucu bucağı olmayan bir alan. Eğitimde uygulanan yöntem ve teknikleri de diğer bireylerden farklı. Önemli olan her türlü eğitim faaliyetlerinden yararlanabilmektir. Eğitmenlerimiz üniversite bilgilerine bağlı kalmayıp her geçen gün bilgilerine bir yenisini daha ekleme peşindedir. Kurumumuzun Fizyoterapisti  Ayşe Demirtaş Fizyoterapide Terapatik, Klinik, Fonksiyonel ve Kinezyolojik Bantlama Eğitimini ısparda da 2gün boyunca alarak başarıyla tamamlamıştır. Kendisini bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Seydikemerimize umarım daha da faydalı olacaktır.” Dedi.

Haber / Foto: Gülyüz Yurdagül Sırt – Zeynep Olca

Kemer Nursel Özdemir’den Bir İlk Daha (1)_640x480 Kemer Nursel Özdemir’den Bir İlk Daha (2)_360x480 Kemer Nursel Özdemir’den Bir İlk Daha (3)_640x480 Kemer Nursel Özdemir’den Bir İlk Daha (4)_360x480 Kemer Nursel Özdemir’den Bir İlk Daha (5)_360x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*