26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Özel Kemer Nursel Özdemir Sınır Tanımıyor

REKLAM ALANI

Özel Kemer Nursel Özdemir Sınır Tanımıyor

Seydikemer ilçesinde bulunan Özel Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli öğrencilerini halk oyunları ile hayata bağlıyor.

Seydikemer’in başta gelen rehabilitasyon merkezi olan Özel Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi etkinliklere doymuyor. Hafta sonu halk oyunları eğitimi vermeye başlayan Kemer Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezi etkinliklerin halk oyunlarıyla sınırlı kalmayacağı belirtildi.

Zihinsel engelli gençlerden bir halk oyunları ekibinin oluşturulduğunu belirten Özel Kemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ayşe Dündar, bu etkinlikle müzikle tedavi yönteminin kullanıldığına vurgu yaptı. Dündar, amaçlarının, öğrencilerin hayata tutunması ve kendilerine olan özgüvenlerinin artmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Hafta sonu Pazar günleri gerçekleştirilen Halk Oyunları Eğitimine şimdilik 10 öğrencinin katıldığını belirten Dündar, bu sayının ilerleyen dönemde artarak devam edeceğini açıkladı.

Engelli bireylerin kendilerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamak amacıyla ellerinden gelen her türlü imkânı sağlamaya çalıştıklarını anlatan Ayşe Dündar, “Özel eğitime muhtaç çocukların müzikle tanışmaları, güler yüzlü olmaları, o coşkuyu yaşamaları her şeye değer. Hedefimiz; onların bir araya gelip kaynaşmalarını sağlamak, sanatın gücünden yola çıkarak, bu bireylerin toplumda var olduklarını göstermek. Zihinsel engelli çocukların da toplumda üretim yaptıklarını kanıtlamak; ülke çapında bir bilinç oluşturup zihinsel engelli bireylerin bizlerle ortak duyguları yaşadığını kanıtlamaktır. Bize bu yolda desteklerini esirgemeyen Seydikemer Halk Eğitim Merkezi müdürü Güven Yiğit ve öğretmenlerinden Tanju Akkurt’a sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

Haber Erkan İlik

Özel Kemer Nursel Özdemir Sınır Tanımıyor_640x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*