26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği FTSO’yu Ziyaret Etti

REKLAM ALANI

 

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği FTSO’yu Ziyaret Etti

FTSO Başkanı Akif Arıcan’ı ziyaret eden Fethiye Şef Mavi Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetimi, destekleri için teşekkür ederek önlük giydirdiler.

Aşçı önlüğünü giyen Akif Arıcan, Ülkemizde bir çok il ve ilçenin kendi yemeğinin olduğunu belirterek yerel yemeklerinin öne çıkarılarak marka haline getirilmesi için çalışma yapılmasını istedi.

Fethiye Şef Mavi Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Onur Arslan ve Nebi Durgun, Fatih Taşkın, Garip Semerci, Ahmet Kocabaş ve Selahattin Selman’dan oluşan heyet, FTSO Başkanı Akif Arıcan’ı ziyaret ederek önlük giydirdiler. Dernek Başkanı Onur Arslan, dernek çalışmaları ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında, “Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası gerek yarışmamızda gerekse diğer zamanlarda desteğini esirgemiyor, her zaman yanımızda oluyor, çok teşekkür ediyoruz.  Ulusal yemek yarışmamızı uluslararası boyuta taşıdık ve bu sene de turizm sezonu öncesi yapılacak. 110’a yakın okul başvurdu, toplamda da yarışmamıza 3 bin 500 öğrenci ve şefin katılmasını bekliyoruz. Bölgemize ciddi katkılarının olduğunu düşünüyoruz. Fethiye’deki şeflere yeni ekipman eğitimi vereceğiz. Önceki günlerde Makedonya’ya gittik. Fethiye yemeklerini tanıttık. Çok beğenildi. Gelecek yıllarda Makedonyalı aşçılarla iletişimimiz devam edecek ve organizasyon olarak işbirliğine gitmeyi planlıyoruz. Dernek olarak altıncı yılımıza girdik. Fethiye yemekleriyle ilgili bir çalışma yapmak istiyoruz. Bölgemizde ot yemekleri çok ama yapan işletme yok. Önümüzdeki dönemde bir iktisadi işletme açıp sadece Fethiye yemekleri yapmayı düşünüyoruz. Fethiye bu konuda çok zengin. Fethiye için neler yapılabilir bu konuda fikrinizi almaya geldik” diye konuştu.

FTSO Başkanı Akif Arıcan, Fethiye çevresinde yaklaşık 120 çeşit ottan yemek yapılmasına karşı bunlardan hiç birinin tanınan bir yemek haline getirilememesinin üzüntü verici olduğunu belirterek “Aşçılar Derneği çok güzel çalışmalara imza atıyor. Hepinizi çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Önümüzdeki dönemde Fethiye yemeklerini marka haline getirebilirsek bu hepimiz için ciddi bir kazanım olur. Birçok şehre, ilçeye gittiğimizde o yerin özel yemeğini yiyebiliyoruz. O yemek o yerleşim ile anılıyor. İlçemiz de bu konuda çok zengin ancak Fethiye’nin markası olan bir yemeğimiz yok. Fethiye’de çok fazla restoran var ama şu yemek şurada çok iyi yapılabilir diyebileceğimiz bir yer yok” dedi.

Fethiye Şef Mavi Aşçılar Derneği Başkanı Onur Arslan palamut tandır yemeği yaptıklarını belirterek “palamut tandırı denedik, çok güzel oldu. Palamut fazla tercih edilen bir balık değil ancak, çeşitli baharatları kullanarak tandır kebap tarzında hazırladık, çok lezzetli oldu. Bunu geliştirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Dernek Başkanı Onur Arslan FTSO Başkanı Akif Arıcan için hazırlanan aşçı gömleğini giydirerek ziyaret anısına plaket verdi.

Haber / Foto: Gülyüz Yurdagül Sırt

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği FTSO'yu Ziyaret Etti (3)_640x427Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği FTSO'yu Ziyaret Etti (2)_640x427 Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği FTSO'yu Ziyaret Etti (1)_320x480

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*