29.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

SEYDİKEMER DE KIRSAL KALKINMA PROJESİ 3 AYRI NOKTADA YAPILACAK

REKLAM ALANI

SEYDİKEMER DE KIRSAL KALKINMA PROJESİ 3 AYRI NOKTADA YAPILACAK

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muammer Tuna’nın yürütücülüğünde 8 ilçede üç ay sürecek ‘Muğla’nın Kırsal Kalkınma Potansiyelinin Belirlenmesi’ projesinin saha çalışmaları devam ediyor.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteğinde 3 ay sürecek projenin paydaşları arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bulunurken, projenin yürütücülüğünü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi adına Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Muammer Tuna yapıyor.

Projeye çalışmaları 13.01.2016 Tarihi itibari ile Seydikemer Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü toplantı salonunda devam etti. Toplantıya; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Halit Dündar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Engin Maraşlı, Kemer Orman İşletme Müdürü Eşref Şen, Turizm Danışma Büro Sorumlusu Güler Duymaz, Kooperatif Başkanları Mahalle muhtarları ve çok vatandaşların katılımı ile yapıldı.

Toplantıda; Seydikemer için 3 ayrı bölgede çalışmaların yapılacağı belirtilerek, bu bölgelerin merkez, Eşen ve Seki mahallelerin olduğu belirtildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muammer Tuna  “Kırsal ve kentsel alanlar arasındaki gelişmişlik farklarını azaltmak, göçlerin kırsal alanlardaki olumsuz etkileri ile mücadele etmek, kırsal politikaları merkezi ve yerel düzeyde güçlendirmek, AB tarım ve kırsal kalkınma politikalarına uyum sağlamak gibi konularda bilgiler verilerek çalışmaların devam edeceği belirtildi. Proje kapsamın da araştırmalar sonucu elde edilen veriler analiz edilerek ‘Muğla İlinin Kırsal Kalkınma Potansiyeli Raporu’ düzenlenecek. Rapor, belirlenen ilçelerde uygulanabilecek kırsal kalkınma uygulamaları, öne çıkabilecek sektörleri ortaya koyarak Türkiye’de özellikle AB uyum süreci ile artan kırsal kalkınma uygulamalarında devlet kurumlarına ve özellikle özel teşebbüslere rehber niteliğinde olması hedefleniyor.” Dedi.

Ankara Nallıhan da Kırsal Kalkınma konusunda Nallıhan projesinde görev alan Mustafa Bektaş İlçelerinde uyguladıkları projeler hakkında detaylı sunum yaptı. Haber MerkeziIMG_0602_640x427 IMG_0611_640x427 IMG_0622_640x427

 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*