26.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Seydikemer Platformundan İstek

Seydikemer Platformundan İstek
REKLAM ALANI

Seydikemer’de  Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası ve Muhtarlar derneği Başkanları bir araya gelerek bir platform oluşturdular. İlk toplantılarını Ziraat Odasında yapan başkanlar ve yeni kurulan platform adına açıklamayı Muhsin Gümüş yaptı. Gümüş; “Seydikemer’de ki sivil toplum kuruluşları olarak yaptığımız istişareler sonucunda bir platform oluşturulmasına karar verdik. İlk toplantımızı da Ziraat Odası Başkanlığında yaptık.  Ulaştırma Hizmetleri Esnaf odası Başkanımız Mehmet Çakıroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır, 3 oda ve 1 dernek başkanı olmak üzere 4 başkan ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Amacımız Seydikemer de halkımızın ve üyelerimizin sesi olmak  ilçemizde oluşması gereken birim ve kuruluşların kurulmasına yardımcı olmak, halkımızın istek ve taleplerini birer tutanak halinde milletvekillerimize, kaymakamlığımıza, belediye başkanlığına ve mecliste gurubu bulunan siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına ulaştırmak. Seydikemer de daha kısa süre içerisinde nelerin yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Gün Seydikemer için birlik olma günüdür, Odalarımızın birbirine yardımcı olması açısından her ay bir oda başkanlığında toplanıp sorunlarımızı birlikte çözmenin yollarını arayacağız” dedi.

“Halk Bankası’nın Kurulmasını İstiyoruz”

Seydikemer Platformu adına açıklamalarına devam eden Muhsin Gümüş; “Seydikemer’e en kısa sürede Halk Bankası şubesi açılması için artık kamuoyunun oluşması gerektiği kanaatindeyiz. İlçemizde Devlet bankası olarak Ziraat bankası çiftçilerimize hizmet veriyor ancak yeterli değil, yine bir devlet bankası olan ve Esnaflar için çok önemli olan Halk Bankasının şubesinin açılması lazım esnaflarımız sicil ücretlerini yatırmakta zorlanmakta ve uygun faiz ve ücretlerinden az faydalanmaktalar. İkinci en önemli konumuz ise Mal Müdürlüğümüze bağlı Vergi Biriminin kurulması ilçemiz 61 bin nüfusuyla Muğla nın en büyük ilçeleri arasında yer almaktadır. Gerek halkımız gerekse esnaflarımız en küçük işi için Fethiye’ye gitmek zorunda kalıyor, Trafik tescil ve SGK kurumunun da gelmesiyle artık çok önem arz etmekte kısa sürede gelirse vatandaşlar vergilerini burada rahatça Yatırıp  Fethiye ye gitmekten kurtulacaktır. SGK kurumumuz onaylandı binası hazırlanıyor, Trafik tescil işlemleri artık Seydikemer’de yapılıyor. Hizmetlerin gelmesi ilçemizi hem ekonomik hem de sosyal açıdan daha da canlandıracaktır. Kurulan bu platformun Seydikemer’e hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Nisan ayında Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Harun SAĞIR başkanlığında toplanacağız. İnşallah bizimde Seydikemer’in kalkınmasında katkımız olur diye düşünüyoruz” dedi.

Seydikemer Platformu adını alması beklenen platformun her ay bir platform üyesinin ev sahipliğinde toplanarak aldığı kararları kamuoyuyla paylaşacağı belirtildi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ