28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Seydikemer’de Toplu Açılış Töreni

REKLAM ALANI

Seydikemer Belediyesi tarafından ilçeye son bir yılda kazandırılan bazı hizmetlerle ilgili Vali Amir Çiçek ve Milletvekili Hasan Özyer’in katılımıyla toplu açılış töreni tertip edilirken; Atatürk Caddesi üzerinde yapılan kurdele kesimini ise il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar birlikte gerçekleştirdi. Şehit Gürcan Akan İlkokulu bahçesinde gerçekleşen programa Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, İl Garnizon Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken başta olmak üzere il ve ilçe protokolünden çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş ve ilçe teşkilatının değişik kademelerinde görevli partililer de yer aldı. Atatürk Caddesi, Ş. Savcı M. Selim Kiraz Caddesi ve bağlantı yolları, 19 yeni park, Ören ve Demirler Halı Sahaları ile 6 adet iş makinesi-14 adet kamyon ve kamyonetin hizmet vermeye başlamasına dikkat çekildi. Programda kısa bir açılış konuşması yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ilçenin kuruluşunda yaşanan ulaşım sorunlarına dikkat çekerek; “Çiçeği burnunda ilçemiz Seydikemeri alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla modern kent olma yolunda emin adımlarla ilerleyişinin, toplu açılış törenimize hepiniz hoş geldiniz. Seydikemer Muğla’nın en büyük ilçesi. 2028 kilometrekare yüz ölçüme sahip 61bin 19 nüfusa. Son sayımlara göre 2015 sayımlarına göre 2248 nüfusumuz artı.

2016’DA 120 KM ASFALT DÖKECEĞİZ

Tabi ki ilçe olmanın bazı zorlukları var. Allahın izniyle biz bunun; hükümetimizin, milletvekilimizin sizlerin destekleriyle epey bir yol aldık. Seçimlerden sonra biz buralara geldiğimiz zaman 3 tane ana artel yolumuz vardı. İnanır mısınız çamurdan geçilmiyordu her taraf su içinde idi. Çünkü alt yapısı yoktu. Biz seçimden sonra alt yapısıyla birlikte 2 tane ana yolumuzu Büyükşehir ile bölüşülmeden hemen yaptık. Çünkü biz ilk önce bu yolları yapacağız diye söz verdik. Şimdi açılışını yapacağımız Atatürk Caddesi ise paylaşımdan sonraya kaldı. Biz burada Gerişburnu Mahallesi sakinlerimize epey ıstırap çektirdik yol bölüşülmediğinden dolayı. Allah’ın izniyle yol bölüşüldükten sonra Gerişburnu’na Seydikemerimize yakışır şekilde Atatürk Caddesi ve Mehmet Selim Kiraz Caddesi yollarımızı yaptık. Bu yol tahmini 3 km uzunluğunda 45 Bin metrekare kilit parke döşedik. Biz en ücra mahallelere kadar toplumun faydalandığı ortak kullanım olan yerleri, caddeleri, yolları, okulları, camileri her yeri kilitli parke yaptık. Kilitli parke yapmadığımız girilmeyen mahallemiz kalmadı. En ücra köşeye gitseniz bizim çalışmalarımızı görebilirsiniz. Tabi ki bunu yanında çocuklarımıza oyun parkları olan yerlere parkın 19 tanesini hemen yaptık” dedi.

ÖZYER: YAKUP BAŞKAN, SEYDİKEMER İÇİN BİR ŞANS

Programın ikinci konuşmacısı Muğla Milletvekili Hasan Özyer ise Seydikemer’imn gelime potansiyeli en yüksek ilçe olduğunun altını çizerek “Seydikemerliler’i hep tebrik ettim, teşekkür ettim. Gerçekten bir Yakup Başkanımızı belediye başkanı seçmekle büyük bir şans elde ettiler. Sorumluluk bilinci yüksek, çalışkan samimi bir belediye başkanına sahip. Ayrıca bütün Seydikemerli hemşerilerimi kutluyorum; daha yeni göreve gelmesine rağmen bir çok projeler hayata geçiriliyor. Ama bunda sonra ilerleyen zamanlarda Seydikemer’i tanıyamacaksınız. Her anlamda gelişmiş bir ilçe olacak. Tabi bizler de her zaman destekçisi olacağız, her zaman başkanımın yanındayız ondan hiç endişeniz olmasın” dedi.

DEVLETİN GÖREVİ TERÖRİSTİ VATANDAŞTAN AYIRMAK

Türkiye’deki terör olaylarına da dikkat çeken Özyer, Eninde sonunda bu terörden bu ülke kurtulacaktır. İşte görüyorsunuz başka dostumuz yok. Türkiye’nin ‘Türk’ün Türkten başka dostu yoktur’ sözünün ne kadar anlamlı olduğunu görüyoruz. Devletin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bugün bu devletle bu milletin vergileriyle beslenen hayatını idame ettiren insanların devlet düşmanlığını da görüyoruz. Devlete hakaretlerini görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti bütün mazlumların yanında yer almıştır. Herkese kucak açmıştır ama hakketmediği şekilde saldırılara maruz kalıyor. Güneydoğuda canımız yanıyor evet ama bu PKK bitinceye kadar bu operasyonlar bitecek. Suçluyu suçsuzu, sivil halkı teröristi ayırmak devletin görevidir. Operasyonlar bu yüzden uzuyor Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduktan sonra aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur” dedi. Konuşmasında Muğla’ya yapılacak bazı hizmetlere de vurgu yapan Özyer, bürokrasiden hayıflandı.

ÇİÇEK: SEYDİKEMER DİĞER İLÇELERİ GEÇECEK

Toplu Açılış Töreni’nin son konuşmacısı olan Muğla Valisi Amir Çiçek ise “Seydikemer ilçemiz her ne kadar yeni olsa da çok kısa zamanda yıllarını vermiş ilçeleri geçecek en kısa zamanda. Bunu nerden diyorsunuz? Buraya daha 1 yıl önce geldiğimde belediye başkanımın duyduğu o sıkıntıyı veya sizlerin duyduğu o sıkıntıyı ben de vali olarak çektim. Baktım belediye başkanı değil sadece yanında çalışan ekibi: yani belediye meclis üyeleri, bürokratları ve hatta seçmeni ve muhtarlarımız hep birlikte Seydikemeri iyi bir hale getirme gayretini heyecanını bizzat tespit eden birisiyim. Ve Seydikemer’i Seki’den hatta taa sahil kısmından her tarafa gezerek vatandaşı dinleyerek ve bizzat belediye başkanımız kaymakamımız diğer bürokratlarla İlçeyi adım adım gezdik. Ve şunu gördük: Seydikemer elbette ki yeni kurulan bir ilçe ama bu ilçeyi de en iyi şekilde kalkınmış refah seviyesi yükselmiş bütün imkanları burada değerlendirebilen bir ilçe halinde gayretli çalışmaları hep birlikte yapalım dedik.

SEYDİKEMER’İN DÖRT YANINDA DEĞİŞİM VAR

Ama bu bize bu gayreti sağlayan Belediye başkanım. İşte tabloda görüyorsunuz. Biraz sonra kurdelesini keseceğiz. Bunlar yeterli değil. Sayın vekilimin söylediği gibi Seydikemer’e daha çok şeyler yapılacak ve yapılıyor da. İşte kapalı spor salonu yapıldı, inşallah onunda önümüzdeki günlerde sayın vekilim hizmete açacağız hep birlikte. Yine Okullarımız yapılıyor yani bir tane değil 1- 2- 3,hükümet konağımız yapılacak programa alındı yeri tespit edildi yapılacak. Ve en önemlisi ilçeden geçen nehrin özellikle Eşen Çayı etrafının rehabilitasyonu, geçenlerde gördüm inan o kadar hayran oldum ki. Hep o su akardı derelerde o pislikle. Şimdi devletimizin imkanları gelmiş, orayı güzel yapıyor. Ama sadece duvar olarak değil yanlarını da elbette peyzajını da yapacaklar. Yollarınız kara yolarınız daha dün neydi şimdi ne geldiğimde bölünmüş yol olarak yapılıyordu daha da güzel yaptılar. Yani daha sayacağımız çok şeyler var” dedi

ATATÜRK CADDESİNDE KURDELE KESTİLER

Vali Çiçek’in konuşmasının ardından törene gelen protokol üyeleri ve vatandaşlar, hep birlikte Atatürk Caddesine yürüdü. İl Müftüsü Abdurrahman Koçak’ın yaptığı duanın ardında Vali, Milletvekili ve diğer protokol üyeleri Atatürk Caddesinin açılış kurdelesini hep birlikte kesti. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz tarafından Vali Amir Çiçek ve Milletvekili Hasan Özyer’e yöresel Seydiler Kilimi hediye edildi.

acilis2

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ