28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

Seydikemer’e 5 Adet 4 Yıllık Yüksekokul Yapılacak

REKLAM ALANI

Seydikemer’e 5 Adet 4 Yıllık Yüksekokul Yapılacak

Seydikemer protokolü ve Seydikemer Yüksek Öğretim Kurumları Yaptırma Yaşatma ve Destekleme Derneği yetkilileri ile bir toplantı düzenleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Pro. Dr. Mansur Harmandar, Seydikemer’e 5 adet 4 yıllık yüksel okul kazandıracaklarını kaydetti.

Geçtiğimiz hafta Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken öncülüğünde çeşitli meslek ve sektörden pek çok ismin bir araya gelmesiyle oluşturulan Seydikemer Yüksek Öğretim Kurumları Yaptırma Yaşatma ve Destekleme Derneği ilk toplantısını gerçekleştirdi. Seydikemer Belediyesinin ev sahipliği yaptığı toplantı Cennet Deresi Restaurantta gerçekleşirken, toplantıya Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar da konuk oldu. Kaymakam Muammer Köken, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gavcar’ın yanı sıra yine Muğla Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Bayram Bozyiğit, Oda ve Sivil Toplum Kuruluşları başkanları ile dernek yönetiminde bulunan Seydikemerli işadamları katıldı.

Başkan, Mansur Hocadan Söz İstedi

Toplantıda ilk söz alan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz,“Seydikemer de Meslek Yüksek Okulu kurulması açısından imar la ilgili bütün sorunları hallettik. Yer tahsisinin süresini uzatmak içinde gereken gayreti sayın vekillerimizle birlikte  göstereceğiz. Mansur Hocam Seydikemer’li olduğu için kendisinden bu işin hızlanması ve desteklenmesi açısından Seydikemer’e Meslek Yüksekokulu kazandırılması için huzurlarınız da söz istiyorum. Kalkınma Bakanlığı’ndan da gereken desteği sayın vekillerimizle birlikte inşallah alacağız. Seydikemer’e yapılması gereken ne varsa bizler sayın vekillerimizle birlikte çalışıyor ve olması için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. İnşallah Seydikemer’e bir Üniversite kazandıracağız. Bu sürece kadar emeği geçen ve bundan sonra da emek sarfedecek olanlara şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Seydikemer’de Değişim Devam Edecek

Sosyal Hizmetler, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Bankacılı ve Sigortacılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları gibi bölümlerin açılmasının planlandığını kaydeden Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Seydikemerli bir hemşeriniz olarak Üniversitenin temellerini atarak buraya bir üniversite kazandıracağımızı bilmenizi istiyorum. Sayın vekillerimiz Hasan Özyer ve Nihat Öztürk ile Sayın Valimiz Amir Çiçek ile birlikte Ankara’da Kalkınma Bakanlığına ve diğer bakanlıklara gittiğimizde Muğla’ya yatırım alma konusunda söz aldık. İnşallah Seydikemer’e en kısa süre içerisinde yatırımlar gelecek ve en güzel ilçelerimizden birisi olacaktır. Ben Yakup Başkanıma özellikle teşekkür etmek istiyorum, Seydikemer’de değişimler başlamış. İnşallah üniversite ile birlikte Seydikemer’de gelişim daha da devam edecektir” dedi.

Seydikemer’de başlatıla bu yüksek okul çalışmasının ilerleyen zamanlarda fakülteye dönüşmesini temenni ettiklerini belirten Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, “Seydikemer’in önde gelen isimlerini buraya toplayarak Üniversitenin kurulum işlemlerini başlatmış bulunmaktayız. İnşallah Seydikemer’e bir yüksek okul kurulur ve daha sonra fakülteye dönüştürürüz. Sizlerle birlikte taşın altına elimizi koyduktan sonra Seydikemer’de başaramayacağımız iş yok. Sayın vekillerimiz, rektörümüz ve belediye başkanımızla birlikte çalışarak Seydikemere ekonomiden hak ettiği payı almayı ve gelişmiş bir ilçe haline getirmek için gereken gayreti gösteriyoruz. İnşallah Üniversitemiz Seydikemer’e hayırlı olsun’’dedi.

Konuklara geleneksel arabaşı çorbasının ikram edildiği toplantıda katılımcılara teşekkür eden Seydikemer Yüksek Öğretim Kurumları Yaptırma Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Emrullah Tuna da“ Seydikemer’de bir üniversite kurulması için kurduğumuz derneğin ilk toplantısında sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah Seydikemer’e en kısa sürede okulumuzu kazandırırız” şeklinde iyi temennide bulundu.

Projeler, Selahattin Kayaman’dan

2 saati aşan toplantıda bazı konuklar, söz alarak konuyla ilgili görüş ve önerilerini sundu. Seydikemer’e otel yatırımı yapan Fethiye eski belediye meclis üyesi Mimar Selahattin Kayaman, ilçeye yapılacak üniversitelerin tümünün inşaat projesini ücretsiz olarak üstlenerek büyük alkış aldı.

Haber Erkan İlik – Hakan Çelikdemir

Seydikemer’e 5 Adet 4 Yıllık Yüksekokul Yapılacak (7)_640x428 Seydikemer’e 5 Adet 4 Yıllık Yüksekokul Yapılacak (9)_640x428 Seydikemer’e 5 Adet 4 Yıllık Yüksekokul Yapılacak (10)_640x428 Seydikemer’e 5 Adet 4 Yıllık Yüksekokul Yapılacak (11)_640x428

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*