28.05.2022 - Seydikemer Şehir Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Seydikemer

“Siz Kafayı mı Yediniz, Yoksa?”

REKLAM ALANI

İllerde yaşam endeksinde Muğla’nın güven endeksinin son sırasında yer alması hakkında dün TBMM bir basın toplantısı düzenleyerek sert tepki gösterdi. CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, “Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK ) 2015 yılı itibariyle iller bazında yaşam kalitesiyle ilgili istatistiksel verileri açıkladı. Bu çalışmada Muğla güvenlik endeksinde son sırada 81.sırada gösterilmiştir. özellikle belirteyim ki Muğla sadece ülkemizin değil tüm dünyanın ilgisini çeken ve her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin tatilini geçirdiği özel ve güzel bir ilimizdir. TÜİK’in son derece yanlış ve gerçeklerden uzak bu verisini şiddetle reddediyoruz.

TÜİK’in açıkladığı bu saçma sapan veri Muğla halkını son derece üzmüştür. Muğla halkı haksızlığa uğradığını düşünmektedir. Sadece Muğla halkı değil, tatilini Muğla’da geçiren Muğla sevdalısı milyonlarca yurttaşımızı üzmüştür. Turizm rezervasyonlarının yoğunlaştığı ve yurtdışı tatil planlarının yapıldığı bir dönemde bu istatiki verinin açıklanması tatilini Muğla’da geçirmeyi düşünen turistlerin kararlarını etkileyebilecektir.

Ülke turizminin terör ve Suriyeli sığınmacı sorunları ve Rusya ile yaşanan uçak krizi nedeniyle can çekiştiği bir dönemde TÜİK’in açıkladığı bu yanlış veri yaşanan sorunların üzerine tuz biber olmuştur. Muğla’daki otellerin icralık olduğu bir dönemde bu densizliğin yapılmış olması ülke turizmine yapılan ihanettir ve affedilmez bir hatadır. Açıklanan veri komik ve anlamsızdır.

İstanbul’da “EMİTT” ( Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat ) fuarı var ve Bodrum, Marmaris ve Fethiye belediye başkanlarımız turizmden Muğla’nın hak ettiği payı kapması için var gücüyle çaba harcamaktalar. Ben de kendilerine destek amacıyla orada olacağım. Hal böyle iken TÜİK kulaklarını kapatmış uzayda yaşıyormuş gibi sözde bilimsel verileri açıklamaktadır. TÜİK yetkililerine sesleniyorum. Siz kafayı mı yediniz, yoksa dalga mı geçiyorsunuz. Güvenilirlilik endeksinde son sırada olduğunu öğrenince Avrupalı turistler Muğla’ya neden gelsin. Muğla’da Belediyeler, Turizm İl Müdürlüğü, Muğla Valiliği, Turizm Dernekleri ve Sivil Toplum Kuruluşları Muğla’da turizmi 12 aya yaymak için yurt içi ve yurt dışında büyük bir çaba harcıyorlarken TÜİK devekuşlu misali bir hareketin içinde yer almaktadır. Muğla’yı itibarsızlaştırmak bu kurumun haddine değildir .

Doğu ve güneydoğu’da terör olayları ve çatışmalar had safhaya ulaşmışken en güvenliksiz ilin Muğla olarak açıklanması kabul edilemez bir yalandır, bir iftiradır.  Muğla ülkemizin en güvenli illerinin başındadır ve bunu ispat etmeye de gerek yoktur. TÜİK’ci arkadaşları Muğla’ya davet ediyorum. beraber gezelim, beraber dolaşalım. Ondan sonra çalışmayı bir daha gözden geçirsinler. Biz Muğla olarak  tarihimizden gelen kültür, örf ve adetlerimiz ile birlikte  efelerin mertliği ve adaleti ile efsaneleşen Muğla’mızda misafirperverlik, güler yüzlülük, efendilik Muğla’nın asli karakterlerindendir. Muğla’nın karakteristik yapısına, gerçek duruşuna, modern ve ileri düzey demokrasi ve düşünsel anlayışına uygun olmayan açıklamaları ve sözde bilimsel saptamaları şiddetle reddiyoruz. Bunları sahiplerine iade ediyoruz. Madem ki TÜİK Muğla’yı en güvensiz il ilan etti, biz de TÜİK’i en güvensiz kurum ilan ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ