12.07.2024 - Seydikemer Portalı & Firma Rehberi
REKLAM ALANI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını , çocuklara ve gençlere hatırlatmak amacıyla “geleneksel çocuk şenliği” düzenledi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları ve ilkokul fiziksel etkinlik şenliği çocuklara ve gençlere hatırlatmak […]

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını , çocuklara ve gençlere hatırlatmak amacıyla “geleneksel çocuk şenliği” düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları ve ilkokul fiziksel etkinlik şenliği çocuklara ve gençlere hatırlatmak amacıyla gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği (Yağ satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca, YakanTop) ve İlkokul Fiziksel Etkinlik Şenliği (El Değdirerek Bayrak Koşusu, Çemberle İş Birliği, Fasulye Torbası Atma) 25-26 Mayıs 2023 tarihlerinde Seydikemer ilçesi İlkokul ve Ortaokulların katılımı ile Seydikemer Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Şenliğin kapanış oyunu olan “YakanTop” finaline Seydikemer Kaymakamı  Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Bulut ve ilçe protokol üyeleri teşrif ettiler. “YakanTop” final müsabakasını kazanan takıma madalyalarını Kaymakam Yıldız Büyüker ve Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli takdim ettiler. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Şenliğe katılan öğrencilere, danışman öğretmenlere, okul yöneticilerine ve şenliği organize edip emek veren öğretmenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER SERVİSİ

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ